Restaurant Pages (7.x-1.0-rc3) - en to da translation catalogue (6 entries)

en: Home
da: Hjem

en: Download
da: Hent

en: Contact
da: Kontakt

en: Events
da: Begivenheder

en: Main menu
da: Hovedmenu

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
da: Menuen <em>Main</em> bruges på mange sites til at vise sitets overordnede sektioner, typisk i en navigationsbjælke i toppen af siden.
