Restaurant Pages (7.x-1.0-rc1) - en to de translation catalogue (17 entries)

en: Home
de: Startseite

en: Download
de: Herunterladen

en: Menu
de: Menü

en: Contact
de: Kontakt

en: Events
de: Veranstaltungen

en: Reservation
de: Reservierung

en: Main menu
de: Hauptmenü

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
de: Das <em>Hauptmenü</em> wird oft benutzt, um die Hauptbereiche der Website anzuzeigen, häufig in einer Top-Navigationsleiste.

en: Contact Us
de: Kontaktieren Sie uns

en: Footer Menu
de: Fußzeilenmenü

en: About Us
de: Über uns

en: Menu links in the footer
de: Menülinks in der Fußzeile

en: Appetizers
de: Vorspeisen

en: Breakfast
de: Frühstück

en: Lunch
de: Mittagessen

en: Our Chefs
de: Unsere Köche

en: Restaurant Pages
de: Restaurantseiten
