Restaurant Pages (7.x-1.0-rc3) - en to fa translation catalogue (7 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Download
fa: دانلود

en: Menu
fa: منو

en: Contact
fa: تماس

en: Events
fa: رویدادها

en: Main menu
fa: منوی اصلی

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
fa: منوی <em>اصلی</em> در بسیاری از سایت‌ها برای نمایش بخش‌های اصلی سایت و اغلب در نوار پیمایش فوقانی سایت کاربرد دارد.
