Restaurant Reservation (7.x-1.0-rc2) - en to fr translation catalogue (10 entries)

en: Status
fr: État

en: Name
fr: Nom

en: Update
fr: Mettre à jour

en: Email
fr: Courriel

en: Location
fr: Emplacement

en: Phone
fr: Téléphone

en: Calendar
fr: Calendrier

en: here
fr: ici

en: Reservation
fr: Réservation

en: Add reservation
fr: Ajouter une réservation
