Restaurant Reservation (7.x-1.0-rc2) - en to pt translation catalogue (6 entries)

en: Status
pt: Estado

en: Date
pt: Data

en: Message
pt: Mensagem

en: Name
pt: Nome

en: Update
pt: Atualizar

en: Location
pt: Localização
