Restaurant Reservation (7.x-1.0-rc3) - en to fil translation catalogue (5 entries)

en: Status
fil: Kalagayan

en: Date
fil: Petsa

en: Message
fil: Mensahe

en: Name
fil: Pangalan

en: Update
fil: Gawing bago
