Restaurant Reservation (7.x-1.0-rc3) - en to cy translation catalogue (8 entries)

en: Status
cy: Statws

en: Date
cy: Dyddiad

en: Message
cy: Neges

en: Name
cy: Enw

en: Update
cy: Diweddaru

en: Location
cy: Lleoliad

en: Phone
cy: ffôn

en: Calendar
cy: Calendr
