Restful (7.x-1.0-rc2) - en to hr translation catalogue (11 entries)

en: Disabled
hr: Onemogućeno

en: Enabled
hr: Omogućeno

en: Articles
hr: Članci

en: Tags
hr: Oznake

en: Login
hr: Prijava

en: Variable
hr: Promjenjiv

en: Label
hr: Oznaka

en: User
hr: Korisnik

en: file
hr: datoteka

en: Advanced
hr: Napredno

en: Upload error. Could not move uploaded file %file to destination %destination.
hr: Greška prilikom otpreme. Nije moguće premjestiti otpremljenu datoteku %file u %destination.
