RESTful (7.x-1.0-rc2) - en to ro translation catalogue (10 entries)

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Enabled
ro: Activat

en: Articles
ro: Articole

en: Tags
ro: Etichete

en: Variable
ro: Variabilă

en: Label
ro: Etichetă

en: User
ro: Utilizator

en: file
ro: fisier

en: Advanced
ro: Avansat

en: Upload error. Could not move uploaded file %file to destination %destination.
ro: Eroare la încărcare. Nu s-a putut muta fișierul încărcat %file la destinația %destination.
