RESTful (7.x-1.1) - en to it translation catalogue (11 entries)

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Articles
it: Articoli

en: Tags
it: Etichette

en: Login
it: Accedi

en: Variable
it: Variabile

en: Label
it: Etichetta

en: User
it: Utente

en: Advanced
it: Avanzate

en: Upload error. Could not move uploaded file %file to destination %destination.
it: Errore di caricamento. Impossibile spostare il file %file nella destinazione %destination.

en: File upload
it: Caricamento file
