RESTful (7.x-1.4) - en to hi translation catalogue (14 entries)

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Articles
hi: लेख

en: Tags
hi: उपनाम

en: Login
hi: लॉग-इन करें

en: Variable
hi: परिवर्ती

en: Label
hi: लेबल

en: ID
hi: आईडी

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: file
hi: फ़ाइल

en: Advanced
hi: विकसित

en: Cache
hi: कैश

en: Upload error. Could not move uploaded file %file to destination %destination.
hi: अपलोड त्रुटि . अपलोड की गई फ़ाइल गंतव्य तक नहीं ले जा सका .

en: Access token
hi: प्रवेश टोकन
