RESTful (7.x-1.6) - en to fa translation catalogue (15 entries)

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: Articles
fa: مقالات

en: Tags
fa: برچسب‌ها

en: Login
fa: ورود

en: Variable
fa: متغیر

en: Label
fa: برچسب

en: ID
fa: شناسه

en: User
fa: کاربر

en: file
fa: فایل

en: Advanced
fa: پیشرفته

en: Cache
fa: حافظه موقت

en: Upload error. Could not move uploaded file %file to destination %destination.
fa: خطای بارگذاری. فایل‌های بارگذاری شده %file نمی‌تواند به مقصد %destination منتقل شود.

en: Expiration time
fa: زمان انقضاء

en: Page cache
fa: حافظه موقت برای صفحه‌ها
