RESTful (7.x-1.9) - en to id translation catalogue (12 entries)

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Enabled
id: Aktif

en: Articles
id: Artikel

en: Tags
id: Tag

en: Login
id: Masuk

en: Variable
id: Variabel

en: User
id: Pengguna

en: Advanced
id: Lebih lanjut

en: Cache
id: Tembolokan

en: Upload error. Could not move uploaded file %file to destination %destination.
id: Kesalahan unggah. Tidak dapat memindahkan berkas terunggah %file ke tujuan %destination.

en: File upload
id: Unggah File

en: Page cache
id: Cache halaman
