RESTful (7.x-2.0-beta1) - en to oc translation catalogue (11 entries)

en: Disabled
oc: Desactivat

en: Enabled
oc: Activat

en: Label
oc: Etiqueta

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: file
oc: fichièr

en: Advanced
oc: Avançat

en: Upload error. Could not move uploaded file %file to destination %destination.
oc: Error de càrrega. Es pas estat possible de moure l'archiu carregat %file a la destinacion %destination.

en: Page cache
oc: Memòria en escondedor

en: For this query an entity type must be specified.
oc: Per aquesta consulta e tipe d'entitat cal que estigui especificat.

en: Entity %entity has no base table.
oc: L'entitat %entity no a taula base.

en: Do not know how to order on @key for @entity_type
oc: No se sap cossí ordenar @entity_type per @key
