RESTful (7.x-2.11) - en to nn translation catalogue (8 entries)

en: Disabled
nn: Ikkje aktivert

en: Enabled
nn: Aktivert

en: Label
nn: Etikett

en: file
nn: fil

en: Upload error. Could not move uploaded file %file to destination %destination.
nn: Opplastingsfeil. Kunne ikkje flytte opplasta fil %file til målmappe %destination.

en: For this query an entity type must be specified.
nn: For denne førespurnaden må ein entitetstype oppgjevast.

en: Entity %entity has no base table.
nn: Entitet %entity har ingen basistabell.

en: Do not know how to order on @key for @entity_type
nn: Veit ikkje korleis @entity_type skal sorterast basera på @key
