RESTful (7.x-2.12) - en to it translation catalogue (10 entries)

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Label
it: Etichetta

en: Advanced
it: Avanzate

en: Upload error. Could not move uploaded file %file to destination %destination.
it: Errore di caricamento. Impossibile spostare il file %file nella destinazione %destination.

en: File upload
it: Caricamento file

en: Page cache
it: Cache pagina

en: For this query an entity type must be specified.
it: Per questa query è necessario specificare un tipo di entity.

en: Entity %entity has no base table.
it: L'entità %entity non ha una tabella di base.

en: Do not know how to order on @key for @entity_type
it: Impossibile stabilire come ordinare su @key per @entity_type
