RESTful (7.x-2.16) - en to pt translation catalogue (13 entries)

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Habilitado

en: Label
pt: Rótulo

en: file
pt: arquivo

en: Advanced
pt: Avançado

en: Upload error. Could not move uploaded file %file to destination %destination.
pt: Erro no envio. Não foi possível mover o arquivo %file para o destino %destination.

en: File upload
pt: Envio de arquivo

en: Page cache
pt: Cache de páginas

en: Access token
pt: Chave de acesso

en: For this query an entity type must be specified.
pt: Para esta consulta um tipo de entidade deve ser especificado.

en: Entity %entity has no base table.
pt: A entidade %entity não possui uma tabela base.

en: Do not know how to order on @key for @entity_type
pt: Não sei como ordenar @key para @entity_type

en: Cache results
pt: Resultados de cache
