RESTful (7.x-2.16) - en to th translation catalogue (11 entries)

en: Disabled
th: ปิดการใช้งาน

en: Enabled
th: เปิดใช้งาน

en: Label
th: ป้ายชื่อ

en: ID
th: ไอดี

en: file
th: แฟ้ม

en: Advanced
th: ขั้นสูง

en: Upload error. Could not move uploaded file %file to destination %destination.
th: อัปโหลดผิดพลาด ไม่สามารถย้ายไฟล์ %file ไปยังปลายทาง %destination

en: Page cache
th: การแคชเนื้อหา

en: For this query an entity type must be specified.
th: การสืบค้นนี้จำเป็นต้องระบุ entity

en: Entity %entity has no base table.
th: Entity %entity ไม่มีตารางข้อมูลพื้นฐาน

en: Do not know how to order on @key for @entity_type
th: ไม่สามารถเลือกวิธีเรียงด้วย @key สำหรับ @entity_type
