Restore (7.x-1.0) - en to kn translation catalogue (30 entries)

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Cancel
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: Remove
kn: ತೆಗೆದುಹಾಕು

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Disabled
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸಲಾದ

en: Enabled
kn: ಶಕ್ತಗೊಂಡಿದೆ

en: Action
kn: ಕಾರ್ಯ

en: Settings
kn: ಸಿದ್ಧತೆಗಳು

en: Export
kn: ರಫ್ತುಮಾಡು

en: Back
kn: ಹಿಂದಕ್ಕೆ

en: Help
kn: ಸಹಾಯ

en: True
kn: ನಿಜ

en: False
kn: ಅಲ್ಲ

en: Partial
kn: ಆಂಶಿಕ

en: Unknown
kn: ಗೊತ್ತಿಲ್ಲದ

en: Module
kn: ಘಟಕ

en: Selected
kn: ಆರಿಸಲಾದ

en: Roles
kn: ಪಾತ್ರಗಳು

en: Filter
kn: ಶೋಧಕ(Filter)

en: Details
kn: ವಿವರಣೆಗಳು

en: General
kn: ಜನರಲ್

en: Rules
kn: ನಿಯಮಗಳು

en: Undefined
kn: ವಿವರಿಸದೆ ಇರುವ

en: Permissions
kn: ಅನುಮತಿಗಳು

en: Installed
kn: ಅನುಸ್ಥಾಪಿಸಲಾದ

en: Variables
kn: ಚರಮೌಲ್ಯ

en: Blocks
kn: ಇಟ್ಟಿಗೆಗಳು

en: Menus
kn: ಮೆನುಗಳು

en: Contents
kn: ಒಳ ಅಂಶಗಳು
