Restore (7.x-1.0) - en to fa translation catalogue (39 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Status
fa: وضعیت

en: Cancel
fa: لغو

en: Remove
fa: حذف

en: Description
fa: توضیحات

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: Action
fa: عملکرد

en: Content types
fa: انواع محتوا

en: Download
fa: دانلود

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Export
fa: استخراج

en: General settings
fa: تنظیمات عمومی

en: Back
fa: بازگشت

en: Help
fa: راهنما

en: True
fa: صحیح

en: False
fa: غلط

en: Unknown
fa: نامشخص

en: Date format
fa: قالب‌بندی تاریخ

en: Module
fa: ماژول

en: Selected
fa: انتخاب شده

en: Roles
fa: نقش‌ها

en: Filter
fa: فیلتر

en: Fields
fa: فیلدها

en: Details
fa: جزئیات

en: General
fa: عمومی

en: here
fa: اینجا

en: Rules
fa: قوانین

en: Undefined
fa: تعریف نشده

en: Features
fa: ویژگی‌ها

en: Path alias
fa: نام مستعار مسیر

en: Match
fa: مطابق است

en: Permissions
fa: مجوزها

en: Installed
fa: نصب شده

en: Variables
fa: متغیرها

en: Blocks
fa: بلوک‌ها

en: Menus
fa: منوها

en: Menu links
fa: پیوندهای منو

en: Image styles
fa: سبک‌های تصویر
