Restore (7.x-1.0) - en to hi translation catalogue (33 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Status
hi: अवस्था

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Remove
hi: हटाएँ

en: Description
hi: उल्लेख

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Action
hi: कार्रवाई

en: Content types
hi: विषय वस्तु के प्रकार

en: Download
hi: डाउनलोड

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Export
hi: निर्यात करें।

en: General settings
hi: सामान्य स्थापनाएँ

en: Back
hi: वापस

en: Help
hi: मदद

en: True
hi: सही

en: False
hi: गलत

en: Unknown
hi: पता नहीं

en: Date format
hi: तारीख प्रारूप

en: Module
hi: मॉड्यूल

en: Selected
hi: चुना गया

en: Roles
hi: भूमिका

en: Filter
hi: फिल्टर

en: Fields
hi: क्षेत्र

en: Details
hi: विस्तृत सूचना

en: General
hi: सामान्य

en: Rules
hi: नियम

en: Undefined
hi: अपरिभाषित

en: Permissions
hi: अनुमतियाँ

en: Installed
hi: संस्थापित

en: Blocks
hi: ब्लॉक

en: Menus
hi: मेनू

en: Restore
hi: पुनर्स्थापित
