Restore (7.x-1.0) - en to id translation catalogue (37 entries)

en: Title
id: Judul

en: Cancel
id: Batal

en: Remove
id: Hapus

en: Description
id: Deskripsi

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Enabled
id: Aktif

en: Action
id: Tindakan

en: Content types
id: Jenis konten

en: Download
id: Unduh

en: Settings
id: Pengaturan

en: Export
id: Ekspor

en: General settings
id: Pengaturan umum

en: Back
id: Kembali

en: Help
id: Bantuan

en: True
id: Benar

en: False
id: Salah

en: Unknown
id: Tak dikenal

en: Date format
id: Format tanggal

en: Module
id: Modul

en: Selected
id: Terpilih

en: Roles
id: Peran

en: Fields
id: Bidang isian

en: Details
id: Rincian

en: General
id: Umum

en: here
id: di sini

en: Undefined
id: Tak didefiniskan

en: Features
id: Fitur

en: Path alias
id: Alias jalur

en: Permissions
id: Kewenangan

en: Installed
id: Terinstal

en: Variables
id: Variabel

en: Blocks
id: Blok

en: Menus
id: Menu

en: Restore
id: Pulihkan

en: Menu links
id: Tautan menu

en: Image styles
id: Gaya gambar

en: Uninstalled
id: Tidak terpasang
