Restore (7.x-1.0) - en to it translation catalogue (41 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Status
it: Stato

en: Cancel
it: Annulla

en: Remove
it: Elimina

en: Description
it: Descrizione

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Action
it: Azione

en: Content types
it: Tipi di contenuto

en: Download
it: Scarica

en: Settings
it: Impostazioni

en: Export
it: Esporta

en: General settings
it: Impostazioni generali

en: Back
it: Indietro

en: Help
it: Aiuto

en: True
it: Vero

en: False
it: Falso

en: Unknown
it: Sconosciuto

en: Date format
it: Formato data

en: Module
it: Modulo

en: Selected
it: Selezionato

en: Roles
it: Ruoli

en: Filter
it: Filtra

en: Fields
it: Campi

en: Details
it: Dettagli

en: General
it: Generale

en: here
it: qui

en: Rules
it: Regole

en: Undefined
it: Non definito

en: Features
it: Funzionalità

en: Path alias
it: Alias di percorso

en: Match
it: Riscontro

en: Permissions
it: Permessi

en: Installed
it: Installato

en: Variables
it: Variabili

en: Blocks
it: Blocchi

en: Menus
it: Menù

en: Restore
it: Ripristina

en: Generate
it: Genera

en: Menu links
it: Voci di menu

en: Image styles
it: Stili per le immagini
