Restore (7.x-1.0) - en to tr translation catalogue (41 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Status
tr: Durum

en: Cancel
tr: İptal

en: Remove
tr: Kaldır

en: Description
tr: Açıklama

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Enabled
tr: Etkin

en: Action
tr: Eylem

en: Content types
tr: İçerik tipleri

en: Download
tr: İndir

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Export
tr: Dışarı aktar

en: General settings
tr: Genel ayarlar

en: Back
tr: Geri

en: Help
tr: Yardım

en: True
tr: Doğru

en: False
tr: Yanlış

en: Partial
tr: Kısmi

en: Unknown
tr: Bilinmiyor

en: Date format
tr: Tarih biçimi

en: Module
tr: Modül

en: Selected
tr: Seçili

en: Roles
tr: Roller

en: Filter
tr: Süzgeç

en: Fields
tr: Alanlar

en: Details
tr: Ayrıntılar

en: General
tr: Genel

en: here
tr: buraya

en: Rules
tr: Kurallar

en: Undefined
tr: Tanımsız

en: Features
tr: Özellikler

en: Path alias
tr: Takma ad

en: Permissions
tr: İzinler

en: Installed
tr: Kurulu

en: Variables
tr: Değişkenler

en: Blocks
tr: Bloklar

en: Menus
tr: Menüler

en: Restore
tr: Geri yükle

en: Generate
tr: Oluştur

en: Menu links
tr: Menü bağlantıları

en: Image styles
tr: Resim stilleri
