Restore (7.x-2.0) - en to fr translation catalogue (52 entries)

en: Title
fr: Titre

en: enabled
fr: activé

en: delete
fr: supprimer

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: Group
fr: Groupe

en: disabled
fr: désactivé

en: Cancel
fr: Annuler

en: unknown
fr: inconnu

en: error
fr: erreur

en: File
fr: Fichier

en: Edit
fr: Modifier

en: Import
fr: Importer

en: Export
fr: Exporter

en: Save
fr: Enregistrer

en: Default
fr: Par défaut

en: Add
fr: Ajouter

en: View
fr: Voir

en: Filename
fr: Nom du fichier

en: Unknown
fr: Inconnu

en: Error
fr: Erreur

en: Create
fr: Créer

en: Active
fr: Actif

en: Database
fr: Base de données

en: Roles
fr: Rôles

en: Filter
fr: Filtrer

en: active
fr: actif(s)

en: Example
fr: Exemple

en: Redirect
fr: Rediriger

en: Operation
fr: Opération

en: Revert
fr: Rétablir

en: Date formats
fr: Formats de date

en: This action can not be undone.
fr: Cette action est irréversible.

en: revert
fr: rétablir

en: Missing
fr: Manquant

en: Permissions
fr: Droits

en: missing
fr: manquant

en: Storage
fr: Stockage

en: Export format
fr: Format d'export

en: Restore
fr: Restaurer

en: Machine name
fr: Nom système

en: deleted
fr: supprimé

en: granted
fr: accordé

en: Overwrite
fr: Écraser

en: Aliases
fr: Alias

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
fr: Le nom système ne doit contenir que des lettres, des chiffres et des tirets bas.

en: restore
fr: restaurer

en: Image styles
fr: Styles d'images

en: The machine-readable name must contain unique characters.
fr: Le nom système doit être unique.

en: revoked
fr: révoqué(e)

en: - Select a format -
fr: - Sélectionner une mise en forme -
