Restore (7.x-2.0) - en to hi translation catalogue (39 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: enabled
hi: सक्रिय

en: delete
hi: मिटाएँ

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Group
hi: समूह

en: disabled
hi: अक्षम

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Description
hi: उल्लेख

en: unknown
hi: अज्ञात

en: error
hi: त्रुटि

en: File
hi: फ़ाइल

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Import
hi: आयात करें

en: Export
hi: निर्यात करें।

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Add
hi: जोड़ें

en: View
hi: देखें

en: Filename
hi: फ़ाइल का नाम

en: Modules
hi: मॉड्युल

en: Unknown
hi: पता नहीं

en: Error
hi: त्रुटि

en: Create
hi: बनाएँ

en: Active
hi: सक्रिय

en: Database
hi: डेटाबेस

en: Module
hi: मॉड्यूल

en: Roles
hi: भूमिका

en: Filter
hi: फिल्टर

en: active
hi: उपलब्ध

en: Example
hi: उदाहरण

en: Operation
hi: काम

en: Revert
hi: वापिस लाएँ

en: revert
hi: वापिस लाएँ

en: Missing
hi: लापता

en: Permissions
hi: अनुमतियाँ

en: Restore
hi: पुनर्स्थापित

en: Machine name
hi: मशीन नाम
