Restore (7.x-2.0) - en to kn translation catalogue (41 entries)

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: enabled
kn: ಸಕ್ರಿಯಗೊಂಡಿದೆ

en: delete
kn: ಡಿಲೀಟ್ ಮಾಡಿ

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Group
kn: ಸಮೂಹ

en: disabled
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸು

en: Cancel
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: unknown
kn: ಗೊತ್ತಿಲ್ಲದ

en: error
kn: ದೋಷ

en: File
kn: ಕಡತ

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Import
kn: ಆಮದು

en: Export
kn: ರಫ್ತುಮಾಡು

en: Save
kn: ಉಳಿಸಿ

en: Default
kn: ಡೀಫಾಲ್ಟ್‍

en: Add
kn: ಸೇರಿಸು

en: View
kn: ನೋಡು

en: Filename
kn: ಕಡತದಹೆಸರು

en: Unknown
kn: ಗೊತ್ತಿಲ್ಲದ

en: Error
kn: ದೋಷ

en: Create
kn: ಸೃಜಿಸು

en: Active
kn: ಸಕ್ರಿಯ

en: Database
kn: ದತ್ತಸಂಚಯ

en: Module
kn: ಘಟಕ

en: Roles
kn: ಪಾತ್ರಗಳು

en: Filter
kn: ಶೋಧಕ(Filter)

en: active
kn: ಸಕ್ರಿಯ

en: Example
kn: ಉದಾಹರಣೆ

en: Redirect
kn: ಮರುನಿರ್ದೇಶನ

en: Operation
kn: ಕಾರ್ಯಾಚರಣೆ

en: Revert
kn: ಮರಳಿಸು

en: Missing
kn: ಕಾಣೆಯಾಗಿದೆ

en: Permissions
kn: ಅನುಮತಿಗಳು

en: Storage
kn: ಶೇಖರಣೆ

en: Variables
kn: ಚರಮೌಲ್ಯ

en: deleting
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕುವುದು

en: Overwrite
kn: ತಿದ್ದಿಬರೆ

en: Script
kn: ಸ್ಕ್ರಿಪ್ಟ್
