Restore (7.x-2.0) - en to uk translation catalogue (61 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: enabled
uk: увімкнено

en: delete
uk: видалити

en: Status
uk: Стан

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: Group
uk: Група

en: disabled
uk: вимкнено

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Description
uk: Опис

en: unknown
uk: невідомо

en: error
uk: помилка

en: File
uk: Файл

en: Edit
uk: Редагувати

en: Import
uk: Імпортувати

en: Export
uk: Експортувати

en: Save
uk: Зберегти

en: Default
uk: Базово

en: Add
uk: Додати

en: View
uk: Перегляд

en: Filename
uk: Назва файла

en: Modules
uk: Модулі

en: Unknown
uk: Невідомо

en: Error
uk: Помилка

en: Create
uk: Створити

en: Active
uk: Активно

en: Database
uk: База даних

en: Module
uk: Модуль

en: Roles
uk: Ролі

en: Filter
uk: Фільтр

en: active
uk: активне

en: Example
uk: Приклад

en: Redirect
uk: Переспрямувати

en: Operation
uk: Дія

en: Revert
uk: Відновити

en: Date formats
uk: Формати дати

en: This action can not be undone.
uk: Ця дія незворотня.

en: revert
uk: відновити

en: Missing
uk: Відсутнє

en: Permissions
uk: Повноваження

en: missing
uk: відсутнє

en: Storage
uk: Сховище

en: Variables
uk: Змінні

en: Export format
uk: Формат експорту

en: Restore
uk: Відновити

en: Machine name
uk: Машинна назва

en: deleted
uk: видалено

en: deleting
uk: вилучення

en: granted
uk: надано

en: Overwrite
uk: Перезаписати

en: Aliases
uk: Синоніми

en: Script
uk: Сценарій

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
uk: Машино-читабельна назва має містити тільки латинські літери в нижньому регістрі, цифри й символи підкреслення.

en: restore
uk: відновити

en: Image styles
uk: Стилі зображень

en: The machine-readable name must contain unique characters.
uk: Машино-читабельна назва має містити унікальні символи.

en: revoked
uk: відкликано

en: Unknown operation
uk: Невідома дія

en: Conflicts
uk: Конфлікти

en: conflict
uk: конфлікт

en: A script with this name already exists.
uk: Сценарій з цією назвою вже існує.
