Restore (7.x-2.1) - en to ar translation catalogue (42 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: enabled
ar: مُفَعَّل

en: delete
ar: حذف

en: Status
ar: الحالة

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: عمليات

en: Group
ar: المجموعة

en: disabled
ar: معطَّل

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Description
ar: الوصف

en: unknown
ar: مجهول

en: error
ar: خطأ

en: Edit
ar: تحرير

en: Import
ar: استيراد

en: Export
ar: تصدير

en: Save
ar: حفظ

en: Default
ar: الافتراضي

en: Add
ar: إضافة

en: View
ar: عرض

en: Filename
ar: اسم الملف

en: Modules
ar: الوحدات

en: Unknown
ar: غير معروف

en: file
ar: ملف

en: Error
ar: خطأ

en: Create
ar: أنشئ

en: Active
ar: نشط

en: Roles
ar: الأدوار

en: Filter
ar: انتقاء

en: active
ar: نشط

en: module
ar: الوحدة

en: Operation
ar: عملية

en: Revert
ar: استرجع

en: revert
ar: استرجاع

en: Missing
ar: مفقود

en: Permissions
ar: الصلاحيات

en: Variables
ar: المتغيرات

en: Restore
ar: استرجاع

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: Overwrite
ar: كتابة فوق

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
ar: يمكن أن يحتوي الاسم المقروء من طرف الجهاز على أحرف لاتينية صغيرة وأرقام وشرطات سفلية فقط.

en: Image styles
ar: أنماط الصور

en: The machine-readable name must contain unique characters.
ar: يجب أن يحتوي الاسم المقروء آليا على أحرف فريدة غير مستعملة.
