Restore (7.x-2.1) - en to bn translation catalogue (24 entries)

en: Title
bn: শিরোনাম

en: delete
bn: মুছে ফেল

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: disabled
bn: অকার্যকর

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Description
bn: বিবরণ

en: error
bn: ত্রুটি

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Import
bn: আমদানী

en: Export
bn: রপ্তানী

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: Default
bn: ডিফল্ট

en: Add
bn: যুক্ত কর

en: View
bn: প্রদর্শন

en: Filename
bn: ফাইলের নাম

en: Unknown
bn: অজ্ঞাত

en: Error
bn: ত্রুটি

en: Active
bn: সক্রিয়

en: Roles
bn: ভূমিকা

en: Filter
bn: ফিল্টার

en: active
bn: সক্রিয়

en: Machine name
bn: মেশিনের নাম
