Restore (7.x-2.1) - en to cs translation catalogue (47 entries)

en: Title
cs: Nadpis

en: enabled
cs: zapnuto

en: delete
cs: smazat

en: Status
cs: Stav

en: Delete
cs: Smazat

en: Operations
cs: Operace

en: Group
cs: Skupina

en: disabled
cs: vypnuto

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Description
cs: Popis

en: error
cs: chyba

en: Edit
cs: Upravit

en: Save
cs: Uložit

en: Default
cs: Výchozí

en: Add
cs: Přidat

en: View
cs: Zobrazit

en: Filename
cs: Název souboru

en: Modules
cs: Moduly

en: Unknown
cs: Neznámý

en: file
cs: soubor

en: Error
cs: Chyba

en: Create
cs: Vytvořit

en: Active
cs: Aktivní

en: Roles
cs: Role

en: Filter
cs: Filtr

en: active
cs: aktivní

en: Example
cs: Příklad

en: module
cs: modul

en: Operation
cs: Operace

en: Revert
cs: Vrátit

en: Date formats
cs: Formáty data

en: revert
cs: vrátit

en: Missing
cs: Chybějící

en: Permissions
cs: Oprávnění

en: Storage
cs: Ukládání

en: Variables
cs: Proměnné

en: Export format
cs: Formát pro export

en: Restore
cs: Obnova

en: Machine name
cs: Strojový název

en: deleted
cs: smazáno

en: database
cs: databáze

en: granted
cs: povolen

en: Aliases
cs: Aliasy

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
cs: Strojově čitelný název může obsahovat pouze malá písmena, podtržítka a čísla.

en: restore
cs: obnovit

en: Image styles
cs: Styly obrázků

en: The machine-readable name must contain unique characters.
cs: Strojově čitelný název musí obsahovat jedinečné znaky.
