Restore (7.x-2.1) - en to pl translation catalogue (52 entries)

en: Title
pl: Tytuł

en: enabled
pl: włączone

en: delete
pl: usuń

en: Delete
pl: Usuń

en: Operations
pl: Operacje

en: Group
pl: Grupa

en: disabled
pl: wyłączone

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Description
pl: Opis

en: unknown
pl: nieznane

en: error
pl: błąd

en: Edit
pl: Edytuj

en: Import
pl: Importuj

en: Export
pl: Eksportuj

en: Save
pl: Zapisz

en: Default
pl: Domyślny

en: Add
pl: Dodaj

en: View
pl: Widok

en: Filename
pl: Nazwa pliku

en: Modules
pl: Moduły

en: Unknown
pl: Nieznany

en: file
pl: plik

en: Error
pl: Błąd

en: Create
pl: Utwórz

en: Active
pl: Aktywne

en: Roles
pl: Role

en: Filter
pl: Filtr

en: active
pl: aktywny

en: Example
pl: Przykład

en: Redirect
pl: Przekierowanie

en: module
pl: moduł

en: Operation
pl: Czynność

en: Revert
pl: Przywróć

en: Date formats
pl: Format daty

en: This action can not be undone.
pl: Tej czynności nie można cofnąć.

en: revert
pl: przywróć

en: Missing
pl: Brakujące

en: Permissions
pl: Uprawnienia

en: missing
pl: brakujące

en: Storage
pl: Magazyn

en: Variables
pl: Zmienne

en: Export format
pl: Format eksportu

en: Restore
pl: Przywróć

en: Machine name
pl: Identyfikator systemowy

en: deleted
pl: usunięte

en: Overwrite
pl: Nadpisz

en: Aliases
pl: Aliasy

en: Script
pl: Skrypt

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
pl: Nazwa wykorzystywana wewnętrznie może zawierać jedynie małe litery, znaki podkreślenia oraz liczby.

en: restore
pl: przywróć

en: Image styles
pl: Style obrazków

en: The machine-readable name must contain unique characters.
pl: Nazwa wewnętrzna musi zawierać unikalne znaki.
