Restore (7.x-2.1) - en to ru translation catalogue (55 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: enabled
ru: включено

en: delete
ru: удалить

en: Status
ru: Статус

en: Delete
ru: Удалить

en: Operations
ru: Операции

en: Group
ru: Группа

en: disabled
ru: отключено

en: Cancel
ru: Отмена

en: Description
ru: Описание

en: unknown
ru: неизвестный

en: error
ru: ошибка

en: Edit
ru: Редактировать

en: Import
ru: Импортировать

en: Export
ru: Экспортировать

en: Save
ru: Сохранить

en: Default
ru: По умолчанию

en: Add
ru: Добавить

en: View
ru: Просмотр

en: Filename
ru: Имя файла

en: Modules
ru: Модули

en: Unknown
ru: Неизвестно

en: file
ru: файл

en: Error
ru: Ошибка

en: Create
ru: Создать

en: Active
ru: Активно

en: Roles
ru: Роли

en: Filter
ru: Фильтр

en: active
ru: активно

en: Example
ru: Пример

en: Redirect
ru: Переадресация

en: module
ru: модуль

en: Operation
ru: Действие

en: Revert
ru: Вернуть

en: Date formats
ru: Форматы дат

en: This action can not be undone.
ru: Это действие не может быть отменено.

en: revert
ru: вернуть

en: Missing
ru: Отсутствует

en: Permissions
ru: Права доступа

en: missing
ru: отсутствует

en: Storage
ru: Хранилище

en: Variables
ru: Переменные

en: Export format
ru: Формат экспорта

en: Restore
ru: Восстановить

en: Machine name
ru: Машинное имя

en: deleted
ru: удалено

en: database
ru: база данных

en: Overwrite
ru: Перезаписать

en: Aliases
ru: Синонимы

en: Script
ru: Сценарий

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
ru: Машинное имя может содержать только строчные буквы, цифры и знаки подчёркивания.

en: Overriden
ru: Переопределено

en: restore
ru: восстановить

en: Image styles
ru: Стили изображения

en: The machine-readable name must contain unique characters.
ru: Машинное имя должно состоять из уникальных знаков.
