Restore (7.x-2.1) - en to hu translation catalogue (53 entries)

en: Title
hu: Cím

en: enabled
hu: engedélyezett

en: delete
hu: törlés

en: Status
hu: Állapot

en: Delete
hu: Törlés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Group
hu: Csoport

en: disabled
hu: tiltott

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Description
hu: Leírás

en: unknown
hu: ismeretlen

en: error
hu: hiba

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Save
hu: Mentés

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Add
hu: Hozzáadás

en: View
hu: Megtekintés

en: Filename
hu: Fájlnév

en: Modules
hu: Modulok

en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: file
hu: fájl

en: Error
hu: Hiba

en: Create
hu: Létrehozás

en: Active
hu: Aktív

en: Roles
hu: Szerepkörök

en: Filter
hu: Szűrő

en: active
hu: aktív

en: Example
hu: Példa

en: Redirect
hu: Átirányítás

en: module
hu: modul

en: Operation
hu: Művelet

en: Revert
hu: Visszaállítás

en: Date formats
hu: Dátumformátumok

en: This action can not be undone.
hu: Ez a művelet nem visszavonható.

en: revert
hu: visszaállítás

en: Missing
hu: Hiányzik

en: Permissions
hu: Jogosultságok

en: missing
hu: hiányzó

en: Storage
hu: Tárolás

en: Variables
hu: Változók

en: Export format
hu: Export formátum

en: Restore
hu: Visszaállítás

en: Machine name
hu: Programok által használt név

en: deleted
hu: törölve

en: database
hu: adatbázis

en: Overwrite
hu: Felülírás

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
hu: A programok által használt név csak kisbetűket, számokat és aláhúzást tartalmazhat.

en: Overriden
hu: Felülbírálva

en: restore
hu: visszaállítás

en: Image styles
hu: Képstílusok

en: Show selected
hu: Kiválasztott mutatása

en: The machine-readable name must contain unique characters.
hu: A programok által használt névnek egyedinek kell lennie.

en: - Select an operation -
hu: - Művelet kiválasztása -
