Restore (7.x-2.1) - en to id translation catalogue (38 entries)

en: Title
id: Judul

en: enabled
id: hidup

en: delete
id: hapus

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi

en: Group
id: Grup

en: disabled
id: nonaktifkan

en: Cancel
id: Batal

en: Description
id: Deskripsi

en: Import
id: Impor

en: Export
id: Ekspor

en: Save
id: Simpan

en: Default
id: Bawaan

en: Add
id: Tambah

en: View
id: Lihat

en: Filename
id: Nama berkas

en: Modules
id: Modul

en: Unknown
id: Tak dikenal

en: Error
id: Kesalahan

en: Create
id: Buat

en: Active
id: Aktif

en: Roles
id: Peran

en: active
id: aktif

en: Example
id: Contoh

en: Redirect
id: Pengalihan

en: module
id: modul

en: Operation
id: Operasi

en: Revert
id: Kembali

en: revert
id: kembalikan

en: Missing
id: Hilang

en: Permissions
id: Kewenangan

en: missing
id: hilang

en: Variables
id: Variabel

en: Restore
id: Pulihkan

en: Machine name
id: Nama mesin

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
id: Nama sistem untuk jens konten hanya boleh berisi huruf kecil, angka dan garis bawah.

en: Image styles
id: Gaya gambar

en: The machine-readable name must contain unique characters.
id: Nama yang dapat dibaca mesin harus berisi karakter-karakter unik.
