Restore (7.x-2.1) - en to it translation catalogue (48 entries)

en: Title
it: Titolo

en: enabled
it: attivato

en: delete
it: elimina

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Group
it: Gruppo

en: disabled
it: disattivato

en: Cancel
it: Annulla

en: Description
it: Descrizione

en: unknown
it: sconosciuto

en: error
it: errore

en: Edit
it: Modifica

en: Import
it: Importa

en: Export
it: Esporta

en: Save
it: Salva

en: Default
it: Predefinito

en: Add
it: Aggiungi

en: View
it: Visualizza

en: Filename
it: Nome file

en: Modules
it: Moduli

en: Unknown
it: Sconosciuto

en: Error
it: Errore

en: Create
it: Crea

en: Active
it: Attivo

en: Roles
it: Ruoli

en: Filter
it: Filtra

en: active
it: attivo

en: Example
it: Esempio

en: module
it: modulo

en: Operation
it: Operazione

en: Revert
it: Ripristina

en: Date formats
it: Formati di data

en: This action can not be undone.
it: Questa azione non può essere annullata.

en: revert
it: ripristina

en: Missing
it: Mancante

en: Permissions
it: Permessi

en: Storage
it: Archiviazione

en: Variables
it: Variabili

en: Export format
it: Formato di esportazione

en: Restore
it: Ripristina

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: deleted
it: eliminato

en: granted
it: concesso

en: Overwrite
it: Sovrascrivi

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
it: Il nome ad uso interno deve contenere soltanto lettere minuscole, numeri e underscore.

en: Image styles
it: Stili per le immagini

en: The machine-readable name must contain unique characters.
it: Il nome ad uso interno deve essere univoco.
