Restore (7.x-2.1) - en to ja translation catalogue (49 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: enabled
ja: 有効

en: delete
ja: 削除

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: Group
ja: グループ

en: disabled
ja: 無効

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Description
ja: 説明

en: error
ja: エラー

en: Edit
ja: 編集

en: Import
ja: インポート

en: Export
ja: エクスポート

en: Save
ja: 保存

en: Default
ja: デフォルト

en: Add
ja: 追加

en: View
ja: ビュー

en: Filename
ja: ファイル名

en: Modules
ja: モジュール

en: Unknown
ja: 不明

en: file
ja: ファイル

en: Error
ja: エラー

en: Create
ja: 作成

en: Active
ja: アクティブ

en: Roles
ja: 役割

en: Filter
ja: フィルター

en: active
ja: アクティブ

en: Example
ja: 例

en: Redirect
ja: リダイレクト

en: module
ja: モジュール

en: Operation
ja: 操作

en: Revert
ja: 戻す

en: Date formats
ja: 日付書式

en: revert
ja: 戻す

en: Missing
ja: 喪失

en: Permissions
ja: 権限

en: Storage
ja: ストレージ

en: Variables
ja: 変数

en: Export format
ja: 出力書式

en: Restore
ja: 復元

en: Machine name
ja: システム内部名称

en: deleted
ja: 削除

en: granted
ja: 付与

en: Overwrite
ja: 上書き

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
ja: システム内部名称は、英小文字、数字、アンダーバー(_)だけを利用してください。

en: restore
ja: 復元

en: Image styles
ja: 画像スタイル

en: The machine-readable name must contain unique characters.
ja: システム内部名称にはTokenで置き換えられないオリジナルな文字列が含まれている必要があります。
