Restore (7.x-2.0) - en to nl translation catalogue (51 entries)

en: Title
nl: Titel

en: enabled
nl: ingeschakeld

en: delete
nl: verwijderen

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Group
nl: Groep

en: disabled
nl: uitgeschakeld

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Description
nl: Beschrijving

en: unknown
nl: onbekend

en: error
nl: fout

en: File
nl: Bestand

en: Edit
nl: Bewerken

en: Import
nl: Importeren

en: Export
nl: Exporteren

en: Save
nl: Opslaan

en: Default
nl: Standaard

en: Add
nl: Toevoegen

en: View
nl: Weergeven

en: Filename
nl: Bestandsnaam

en: Unknown
nl: Onbekend

en: Error
nl: Fout

en: Create
nl: Aanmaken

en: Active
nl: Actief

en: Roles
nl: Rollen

en: active
nl: actief

en: Example
nl: Voorbeeld

en: Redirect
nl: Doorverwijzen

en: Operation
nl: Bewerking

en: Revert
nl: Terugzetten

en: Date formats
nl: Datumnotaties

en: This action can not be undone.
nl: Deze actie kan niet ongedaan gemaakt worden.

en: revert
nl: terugzetten

en: Missing
nl: Ontbreekt

en: Permissions
nl: Toegangsrechten

en: missing
nl: ontbrekend

en: Storage
nl: Opslag

en: Variables
nl: Variabelen

en: Export format
nl: Exportformaat

en: Restore
nl: Herstellen

en: Machine name
nl: Systeemnaam

en: deleted
nl: verwijderd

en: granted
nl: toegekend

en: Overwrite
nl: Overschrijven

en: Aliases
nl: Aliassen

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
nl: De systeemnaam mag uitsluitend kleine letters, cijfers en onderstrepingstekens bevatten.

en: restore
nl: herstellen

en: Image styles
nl: Afbeeldingsstijlen

en: Show selected
nl: Selectie tonen

en: The machine-readable name must contain unique characters.
nl: De systeemnaam moet unieke tekens bevatten.

en: Conflicts
nl: Conflicten
