Restore (7.x-2.1) - en to fa translation catalogue (33 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: delete
fa: حذف

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عمل ها

en: Group
fa: گروه

en: disabled
fa: غیرفعال

en: Cancel
fa: لغو

en: Description
fa: شرح

en: Edit
fa: تدوین

en: Import
fa: ورود

en: Export
fa: استخراج

en: Save
fa: ذخیره

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Add
fa: افزودن

en: View
fa: مشاهده

en: Filename
fa: نام فایل

en: Modules
fa: ماژول‌ها

en: Unknown
fa: نامشخص

en: file
fa: فایل

en: Error
fa: خطا

en: Create
fa: ایجاد

en: Active
fa: فعال

en: Roles
fa: نقش‌ها

en: Filter
fa: صافی

en: active
fa: فعال

en: Revert
fa: بازگشت

en: Permissions
fa: مجوزها

en: Variables
fa: متغیرها

en: Machine name
fa: نام دستگاه

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
fa: نام خواندنی توسط ماشین باید فقط حروف کوچک, شامل اعداد, و خط زیر باشد.

en: Image styles
fa: سبک‌های تصویر

en: The machine-readable name must contain unique characters.
fa: نام قابل فهم توسط ماشین باید شامل حروف منحصر به فرد باشد.
