Restore (7.x-2.0) - en to pt translation catalogue (53 entries)

en: Title
pt: Título

en: enabled
pt: ativado

en: delete
pt: apagar

en: Delete
pt: Apagar

en: Operations
pt: Operações

en: Group
pt: Grupo

en: disabled
pt: desativado

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Description
pt: Descrição

en: unknown
pt: desconhecido

en: error
pt: erro

en: File
pt: Arquivo

en: Edit
pt: Editar

en: Import
pt: Importar

en: Export
pt: Exportar

en: Save
pt: Salvar

en: Default
pt: Padrão

en: Add
pt: Adicionar

en: View
pt: Ver

en: Filename
pt: Nome do arquivo

en: Modules
pt: Módulos

en: Unknown
pt: Desconhecido

en: Error
pt: Erro

en: Create
pt: Criar

en: Active
pt: Ativo

en: Database
pt: Banco de dados

en: Module
pt: Módulo

en: Roles
pt: Papéis

en: Filter
pt: Filtrar

en: active
pt: ativo

en: Example
pt: Exemplo

en: Redirect
pt: Redirecionar

en: Operation
pt: Operação

en: Revert
pt: Reverter

en: Date formats
pt: Formatos de data

en: This action can not be undone.
pt: Esta ação não pode ser desfeita.

en: revert
pt: reverter

en: Missing
pt: Faltando

en: Permissions
pt: Permissões

en: missing
pt: faltando

en: Storage
pt: Armazenamento

en: Variables
pt: Variáveis

en: Export format
pt: Formato de exportação

en: Restore
pt: Recuperar

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: deleted
pt: apagado

en: Overwrite
pt: Sobrescrever

en: Aliases
pt: Apelidos

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
pt: O nome legível de máquina deve conter apenas letras minúsculas, números e sublinhados.

en: restore
pt: recuperar

en: Image styles
pt: Estilos de imagens

en: Show selected
pt: Mostrar selecionados

en: The machine-readable name must contain unique characters.
pt: O nome de máquina deve conter caracteres exclusivos.
