Restore (7.x-2.0) - en to th translation catalogue (33 entries)

en: Title
th: หัวข้อ

en: enabled
th: เปิดใช้งานแล้ว

en: delete
th: ลบ

en: Status
th: สถานะ

en: Delete
th: ลบ

en: disabled
th: ปิดใช้งาน

en: Cancel
th: ยกเลิก

en: Description
th: คำอธิบาย

en: error
th: ผิดพลาด

en: File
th: ไฟล์

en: Edit
th: แก้ไข

en: Import
th: นำเข้า

en: Export
th: ส่งออก

en: Save
th: บันทึก

en: Add
th: เพิ่ม

en: View
th: ดู

en: Modules
th: โมดูล

en: Unknown
th: ไม่รู้

en: Error
th: ผิดพลาด

en: Create
th: สร้าง

en: Database
th: ฐานข้อมูล

en: active
th: ใช้งาน

en: Operation
th: การปฏิบัติการ

en: Revert
th: แก้ไขรุ่นกลับคืน

en: Date formats
th: รูปแบบวันที่

en: revert
th: แก้ไขรุ่นกลับคืน

en: Permissions
th: สิทธิ์

en: Variables
th: ตัวแปร

en: Machine name
th: ชื่อสำหรับอ้างอิง

en: deleted
th: ลบทิ้ง

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
th: ชื่อสำหรับอ้างอิงต้องประกอบด้วยตัวอักษรตัวเล็ก ตัวเลข และสัญประกาศ (_)

en: Image styles
th: ลักษณะรูปภาพ

en: The machine-readable name must contain unique characters.
th: ชื่อสำหรับอ้างอิงต้องประกอบด้วยตัวอักษรเฉพาะ
