Restore (7.x-2.0) - en to tr translation catalogue (49 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: enabled
tr: etkin

en: delete
tr: sil

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Group
tr: Grup

en: disabled
tr: etkin değil

en: Cancel
tr: İptal

en: Description
tr: Açıklama

en: unknown
tr: bilinmeyen

en: error
tr: hata

en: File
tr: Dosya

en: Edit
tr: Düzenle

en: Import
tr: İçeri aktar

en: Export
tr: Dışarı aktar

en: Save
tr: Kaydet

en: Default
tr: Varsayılan

en: Add
tr: Ekle

en: View
tr: Görüntüle

en: Filename
tr: Dosya adı

en: Modules
tr: Modüller

en: Unknown
tr: Bilinmiyor

en: Error
tr: Hata

en: Create
tr: Oluştur

en: Active
tr: Etkin

en: Database
tr: Veritabanı

en: Module
tr: Modül

en: Roles
tr: Roller

en: Filter
tr: Süzgeç

en: active
tr: etkin

en: Example
tr: Örnek

en: Redirect
tr: Yönlendir

en: Operation
tr: İşlem

en: Revert
tr: Geri al

en: Date formats
tr: Tarih biçimleri

en: This action can not be undone.
tr: Bu eylem geri alınamaz.

en: revert
tr: geri al

en: Missing
tr: Kayıp

en: Permissions
tr: İzinler

en: Storage
tr: Kayıt yeri

en: Variables
tr: Değişkenler

en: Export format
tr: Aktarım formatı

en: Restore
tr: Geri yükle

en: Machine name
tr: Makine adı

en: Overwrite
tr: Üzerine yaz

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
tr: Makine okunabilir isim yalnızca küçük harf, rakam ve alt çizgi içerebilir.

en: Image styles
tr: Resim stilleri

en: The machine-readable name must contain unique characters.
tr: Okunabilir makine adı benzersiz karakterler içermelidir.
