Restrict Login or Role Access by IP Address (7.x-3.0) - en to pt translation catalogue (6 entries)

en: Username
pt: Nome de usuário

en: Access control
pt: Controle de acesso

en: Edit
pt: Editar

en: General settings
pt: Configurações gerais

en: authenticated user
pt: usuário autenticado

en: Invalid user.
pt: Usuário inválido.
