Reviews (7.x-1.16) - en to fil translation catalogue (13 entries)

en: Status
fil: Kalagayan

en: approve
fil: sang-ayunan

en: Delete
fil: Tanggalin

en: Operations
fil: Mga operasyon

en: Username
fil: Bansag

en: Cancel
fil: Kanselahin

en: Enabled
fil: Gumagana

en: view
fil: tingnan

en: edit
fil: wastuhin

en: Created
fil: Inilikha

en: Published
fil: Inilathala

en: Anonymous
fil: Hindi kilala

en: by
fil: ni
