Reviews (7.x-1.18) - en to fr translation catalogue (25 entries)

en: Status
fr: État

en: approve
fr: approuver

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: Username
fr: Nom d'utilisateur

en: Cancel
fr: Annuler

en: Enabled
fr: Activé

en: view
fr: voir

en: Link
fr: Lien

en: edit
fr: modifier

en: Default
fr: Par défaut

en: User
fr: Utilisateur

en: Created
fr: Créé

en: Node
fr: Nœud

en: Published
fr: Publié

en: Anonymous
fr: Anonyme

en: Tab
fr: Onglet

en: Your rating
fr: Votre note

en: Not published
fr: Non publié

en: by
fr: par

en: Review
fr: Vérifier

en: Rejected
fr: Rejeté

en: Rating
fr: Note

en: click here
fr: cliquez ici

en: Number of Stars
fr: Nombre d'étoiles
