Reviews (7.x-1.18) - en to ja translation catalogue (24 entries)

en: Status
ja: 状態

en: approve
ja: 承認

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: Username
ja: ユーザー名

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Enabled
ja: 有効

en: view
ja: ビュー

en: Link
ja: リンク

en: edit
ja: 編集

en: Default
ja: デフォルト

en: User
ja: ユーザー

en: Created
ja: 作成

en: Node
ja: ノード

en: Published
ja: 掲載

en: Anonymous
ja: 匿名

en: Tab
ja: タブ

en: Your rating
ja: あなたのレーティング

en: Not published
ja: 非掲載

en: by
ja: 投稿者

en: Review
ja: 確認する

en: Rating
ja: レーティング

en: click here
ja: ここをクリック

en: Number of Stars
ja: 星の数
