Reviews (7.x-1.18) - en to ku translation catalogue (18 entries)

en: Status
ku: ڕەوش

en: approve
ku: پەسەندکردن

en: Delete
ku: سڕینه‌وه‌

en: Operations
ku: کاره‌کان

en: Username
ku: ناوی تێپەڕبوون

en: Cancel
ku: پاشگه‌زبه‌وه‌

en: Enabled
ku: چالاکە

en: view
ku: پیشاندان

en: Link
ku: بەستەر

en: edit
ku: ده‌ستکاریکردن

en: Default
ku: بنه‌ڕه‌ت

en: User
ku: بەکارهێنەر

en: Created
ku: درووستکراوە

en: Node
ku: گرێ

en: Published
ku: بڵاوکراوەتەوە

en: Anonymous
ku: نەناسراو

en: Not published
ku: بڵاو نه‌کرایه‌وه‌

en: by
ku: له‌لایه‌ن
