Reviews (7.x-1.18) - en to ur translation catalogue (16 entries)

en: Status
ur: حالت

en: approve
ur: منظور

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Operations
ur: معاملات

en: Username
ur: اسم صارف

en: Cancel
ur: منسوخ کریں

en: Enabled
ur: فعال

en: view
ur: مشاہدہ کریں

en: Link
ur: ربط

en: edit
ur: ترمیم

en: Default
ur: طے شدہ

en: User
ur: صارف

en: Node
ur: نوڈ

en: Published
ur: شائع شدہ

en: Anonymous
ur: گمنام

en: Not published
ur: غیر شائع شدہ
