Reviews (7.x-1.19) - en to cy translation catalogue (20 entries)

en: Status
cy: Statws

en: Delete
cy: Dileu

en: Operations
cy: Gweithrediad

en: Username
cy: Enw defnyddiwr

en: Cancel
cy: Diddymu

en: Enabled
cy: Wedi ei alluogi

en: view
cy: gweld

en: Link
cy: Dolen

en: edit
cy: golygu

en: Default
cy: Diofyn

en: User
cy: Defnyddiwr

en: Created
cy: Wedi ei greu

en: Node
cy: Nod

en: Published
cy: Wedi ei gyhoeddi

en: Anonymous
cy: Anhysbys

en: Your rating
cy: Eich amcangyfrif

en: Not published
cy: Heb ei gyhoeddi

en: by
cy: drwy

en: Rating
cy: Amcangyfrif

en: Number of Stars
cy: Nifer o sêr
