Revision Deletion (7.x-1.3) - en to da translation catalogue (32 entries)

en: Title
da: Titel

en: delete
da: slet

en: Delete
da: Slet

en: Operations
da: Handlinger

en: Content
da: Indhold

en: List
da: Vis

en: Disabled
da: Deaktiveret

en: Content types
da: Indholdstyper

en: Settings
da: Indstillinger

en: Notes
da: Noter

en: User
da: Bruger

en: Created
da: Oprettet

en: Always
da: Altid

en: published
da: udgivet

en: revert
da: gendan

en: Revision
da: Version

en: not published
da: ikke udgivet

en: Configure settings for the revision deletion module
da: Tilpas indstillinger for modulet til sletning af versioner

en: About
da: Om

en: Uses
da: Bruger

en: Select which content types are subject to revision deletion. Types in <strong>bold</strong> have revisions enabled by default. Multiple types may be selected.
da: Vælg hvilke indholdstyper, der kan gøres til genstand for massesletning. Indholdstyper med <strong>fed</strong> har versioner aktiveret som standard. Flere indholdstyper kan vælges.

en: These options are used on revisions lists.
da: Disse muligheder bliver brugt på versionslister.

en: These settings control which revisions may be deleted, how often, and from which types of content.
da: Denne opsætning kontrollerer, hvilke versioner der må slettes, hvor ofte og for hvilke indholdstyper.

en: Current revision
da: Nuværende version

en: Revisions for "@title"
da: Versioner for "@title"

en: view !type
da: vis !type

en: list revisions
da: vis versioner

en: view revision
da: Se version

en: Automatic deletion is not currently scheduled.
da: Automatisk sletning er i øjeblikket ikke planlagt.

en: If the current revision was created less than !current_age ago, the next older revision will be kept.
da: Hvis den nuværende version er oprettet for mindre end !current_age siden, vil den næste ældre version blive beholdt.

en: The last revision for each date will be kept.
da: Den seneste version for hver dag beholdes.

en: No content with deletable revisions found.
da: Intet indhold med sletbare versioner fundet.
